Agencja pracy Gościno tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing gości z Ukrainy oraz co warto o nim znać?

Agencja pracy Wolin tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing gości z Ukrainy to jeszcze częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w rodzimym regionie. Chociaż do tej chwili leasing kojarzył nam się często z rodzajem umowy, potocznie grany jest jak stwierdzenie wznoszące się oraz do przyjęcia. Pracownicy z Ukrainy są u nas jeszcze bardziej łatwi, i od 2014 roku ich liczebność w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie polskiego rynku na gości jest jeszcze większe, i wielu spośród nich sprawdza jak zatrudnić cudzoziemca na normalnych zasadach. Może ułatwić w obecnym dziś leasing gości z Ukrainy, świadczony przez wydajne i cenione agencje pracy.

Agencja pracy Wolin tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w rodzimym regionie

Pracownicy z Ukrainy są chętnie brani w Polsce, ponieważ polski rynek bardzo się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na zbycie może wyjść nawet miliona rodzimych pracowników! W takim przypadku kwestia tego, jak zatrudnić cudzoziemca zatrzymuje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni musieli starać się o zatrudnienie pracowników, natomiast nie na odwrót, kiedy było do tej chwili. Polacy chętnie podążają za granicę lub przyjmują się ale tych stanowisk, które płacą im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w rodzimym terenie stanowi niezmiernie skłonna do osiągnięcia, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie gości jest łatwe, i ludzie z Ukrainy uważani są za dobrych pracowników, którzy umieją się na dużo zajęciach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje jeszcze dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w rodzimym regionie podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą zawierać na skuteczniejsze zarobki niż na Ukrainie, i do tego benefity społeczne i szczęśliwe życie. Napięta rzecz na Ukrainie sprawia, że części na specjalizację w niniejszym świata są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć znacznie lepszą pracę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas łatwa oraz stanowisk pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Wolin tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności powiązane z zatrudnianiem Ukraińców. Zasady też w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować poinformowanie o zamiarze zatrudnienia gościa z Ukrainy, w zdrowym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji potwierdzenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej opłaty od 2018 roku jest ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą być wizy, jakie będą uprawniały ich do kariery w terenie. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z przedstawicielem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę wyłącznie na właściwy termin, natomiast nie na pewne. Pracę sezonową Ukrainiec może przystąpić na czas 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po ostatnim okresie wymaga się starać o nowe zezwolenie.

Agencja pracy Wolin tel. 533 024 116

Leasing gości z Ukrainy

Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna organizacja pracy cieszy się procedurą określaną jako leasing gości z Ukrainy. Dzięki temuż wielu właścicieli nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem angażuje się organizacja pracy – https://www.europework.pl/, jaka leczy na gruncie całego kraju. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki temuż w jasny i bardzo szybki pomoc można otrzymać nowych gości z Ukrainy, bez potrzebie przeprowadzania skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy leczy więcej w załatwianiu formalności i umniejsza je do minimum. Pobiera za to niewielkie prowizje, które wyrażają się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co ważne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która szuka dla nich pracodawców i negocjuje dobre warunki. Dzięki owemu nie muszą oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli obejmuje ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest jeszcze większe, dlatego leasing gości z Ukrainy na prawdopodobnie będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Wolin tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments